Briketai

Cilindriniai durpių briketai

Kieto kuro bazė siūlo kokybiškus cilindrinius durpių briketus. Briketai supakuoti į pustonius maišius. Cilindrinių durpių briketų skersmuo – 7 cm. […]

Šiauliai

Durpių briketai

Kieto kuro bazė siūlo kokybiškus durpių briketus iš Baltarusijos. Briketai – tai ekologiškas kietas kuras, tinkantis kūrenimui įvairiuose katiluose, židiniuose. […]

Šiauliai

71 €


Medžio pjuvenų briketai – Nestro

Parduodame ąžuolinius medžio pjuvenų briketus. Tai ekologiškai švarus kietas kuras. Pjuvenų briketai – cilindro formos, puikiai tinka visiems kieto kuro […]

Šiauliai

Kieto kuro bazė

Medžio pjuvenų granulės 6 mm ant padėklo po 960 kg supakuota 15 kg maišiukuose. Durpių briketai didmaišiuose. Ąžuoliniai briketai – […]


Briketai

Beržiniai (beržo), ąžuolo, uosio, lapuočių briketai yra populiariausi Lietuvoje dėl savo techninių charakteristikų. Visų pirma, šios rūšies briketai išskiria daugiausia šilumos ir yra kone kaitriausi gaminiai iš medžio pjuvenų.

Lyginant kainą ir kokybę, pjuvenų briketai yra geriausias sprendimas norint gauti kuo daugiau šilumos energijos, išleidžiant mažiau lėšų. Todėl lapuočių pjuvenų briketai padės išspręsti visus šiuos poreikius. Daugiausiai šilumos išskiria ąžuolo, beržo, uosio briketai, šiek tiek mažiau pušies bei juodalksnio, o mažiausiai eglės, liepos, baltalksnio.

Beržo briketai – pats geriausias sprendimas

Beržiniai briketai gaminami tik iš švarių ir su minimaliu drėgmės kiekiu, beržinių pjuvenų (pjuvenos, džiovinimo proceso metu – išdžiovintos maksimaliai), tad, šiluminė energija gaunama maksimali. Gamybinio proceso metu, į beržines pjuvenas nededama kitų lapuočių medžių pjuvenų, tad mūsų briketai, galima sakyti, yra briketai iš tikro beržo ir kaloringumas jų yra didžiausias.

Matuojant kaitrumą, atsilikdami tik nuo ąžuolinių bei saulėgrąžų lukštų briketų, beržo briketai užima garbingą trečią vietą, bet pridėjus kainos santykį, beržiniai yra pigesni, todėl turi didesnę paklausą visoje Lietuvoje. Palyginus su saulėgrąžų briketais, ber žiniai ne tik, kad kainuoja pigiau, bet turi ir apie 10 procentų mažesnį peleningumą.

Beržo briketų drėgnumas siekia vos 8 procentus, todėl didelis jų kaloringumas laidžia išgauti maksimalią energiją iš minimalaus kiekio briketų. Taigi, beržiniai briketai ir jų kaloringumas arba kitaip – kaitrumas siekia iki 4800kcal/kg, peleningumas iš 100 kilogramų yra vos 0,5 g. Lieka mažai šiukšlių, deginant beržo briketus jie nekibirkščiuoja, todėl galima priskirti prie saugaus kieto kuro kategorijos. Tad, kodėl nepanaudojus tokio nuostabaus šilumos šaltinio?

Saulėgrąžų lukštų briketai – taip pat, geras pasirinkimas, bet jie turi ir savų minusų. Sandėliuojant saulėgrąžų briketus kyla gamtinės problemos, mat juos labai pamėgę graužikai, tad tikimybė, kad namuose užsiveis didelė šeima pelių ar net žiurkių – didelė. Kitas, ne ką svarbus minusiukas yra tas, jog šios rūšies briketai tepa rankas, tad dėvėti pirštines ar darbo rūbus bus privalu, jei norėsite likti švarūs.

Ąžuolo medžio pjuvenų briketai nebus grynuoliai, nes jų gamybai yra naudojamos įvairios atliekos, kurios atsiranda gamybos proceso metu, tad briketuose būna supresuota ne tik ąžuolo žievė, drožlės bei pjuvenos, bet ir žolė, įvairūs lapai ir kiti priedai.

Plačiau pasidomėjus apie briketų rinką Lietuvoje paaiškės, kad kitų rūšių briketai, tokie kaip uosio ar kitų lapuočių medžių briketai yra atvežtinė prekė, tai yra jie vežami iš Ukrainos, Lenkijos, Baltarusijos ar dar kitų miestų, todėl jų kokybe reikėtų pasidomėti atidžiau. Taip, jų kaina yra mažesnė, bet kaloringumas ir kaitrumas taip pat šiek tiek mažesni. Taigi, perkant ąžuolinius briketus tikėtina, kad juose bus primaišyta įvairių lapuočių pjuvenų ir ko gero, ąžuolo pjuvenų tokiuose briketuose bus 5 procentai. Be to, tokių briketų sudėtyje gali būti ir rišamųjų medžiagų, nes ąžuolas, kaip medis, tokių medžiagų neturi, todėl jomis suvilgyti briketai eroduoja krosnių metalą, tai gali patvirtinti ir židinių meistrai. Tokiais briketais galima greitai perkaitinti židinių sistemą ar patį židinį, o pažeidus termo iziliacija gaisro tikimybė atsiranda didžiulė.

Parduodu ir vežu į:

Akmenė, Alytus, Anykščiai, Ariogala, Baltoji Vokė, Birštonas, Biržai, Daugai, Druskininkai, Dūkštas, Dusetos, Eišiškės, Elektrėnai, Ežerėlis, Gargždai, Garliava, Gelgaudiškis, Grigiškės, Ignalina, Jieznas, Jonava, Joniškėlis, Joniškis, Jurbarkas, Kaišiadorys, Kalvarija, Kaunas, Kavarskas, Kazlų Rūda, Kėdainiai, Kelmė, Kybartai, Klaipėda, Kretinga, Kudirkos Naumiestis, Kupiškis, Kuršėnai, Lazdijai, Lentvaris, Linkuva, Marijampolė, Mažeikiai, Molėtai, Naujoji Akmenė, Nemenčinė, Neringa, Obeliai, Pabradė, Pagėgiai, Pakruojis, Palanga, Pandėlys, Panemunė, Panevėžys, Pasvalys, Plungė, Priekulė, Prienai, Radviliškis, Ramygala, Raseiniai, Rietavas, Rokiškis, Rūdiškės, Salantai, Seda, Simnas, Skaudvilė, Skuodas, Smalininkai, Subačius, Šakiai, Šalčininkai, Šeduva, Šiauliai, Šilalė, Šilutė, Širvintos, Švenčionėliai, Švenčionys, Tauragė, Telšiai, Tytuvėnai, Trakai, Troškūnai, Ukmergė, Utena, Užventis, Vabalninkas, Varėna, Varniai, Veisiejai, Venta, Viekšniai, Vievis, Vilkaviškis, Vilkija, Vilnius, Virbalis, Visaginas, Zarasai, Žagarė, Žiežmariai ir kt.